Latvietis

Autorizācija
Lietotājs:
Parole:
 
 

Iespējas tikties ar biedrības vadību

Kas valda valodu, valda prātu

Būt latvietim


Ulbrokas Baltā krusta sakopšana
21.07.2009

Mums ir daudz un dažādas piemiņas vietas. Citas vairāk zināmas, citas mazāk. Dažas no tām kopj algoti darbinieki, bet dažām jāiztiek ar pašu iedzīvotāju rūpēm. Viena no šādām vietām ir piemiņas akmens «Krievijas impērisma upuriem» (tautā saukts arī par Balto krustu). Šis piemineklis atrodas Stopiņu novada Ulbrokā. Kaspars Bērziņš pastāstīja, ka šī vieta ir aizaugusi un teju aizmirsta un ierosināja aizbraukt un to sakopt.

Nebija tā, ka šo vietu būtu pilnībā aizmirsuši. Kādas gādīgas rokas bija iestādījušas dažus krāšņumaugus. Atlika no tām izraut nezāles, bet Kaspars devās cīņā ar sakuplojušo zāli un, ņemot talkā moderno tehniku, ātri vien tika ar to galā.

 

Jāpiebilst, ka, iespējams, šāds piemiņas akmens ir vienīgais pasaulē un tādēļ jo īpaši sargājams un kopjams. Pieminekļa autors ir Uldis Sterģis un akmeņu skulptūras ir viņa sirdslieta.

 

Ulbrokas latvieši lepojas arī ar Līgo parku, kuŗā cilvēkus priecē Ulda veidotās skulptūras ar latviešu rakstu zīmēm.Baiba Eichenberga

Komentāri

Komentārus pievienot var tikai reģistrētie lietotāji. Lūdzam autorizēties (lapas kreisajā malā) vai reģistrēties.


Vārda dienas
Gundars, Knuts, Kurts
 
@latvietislv
 
@latvietislv
 
@latvietislv
 
  Versija 2.4.9. © 2005-2017 Biedrība «Latvietis». Visas šī darba tiesības aizsargātas.
Materiālu publicēšana bez saskaņošanas ar mājaslapas īpašnieku aizliegta. Jautājumu un ieteikumu gadījumā lūdzam sazināties ar biedrību «Latvietis».