Latvietis

Autorizācija
Lietotājs:
Parole:
 
 

Kas valda valodu, valda prātu

Būt latvietim


Varaskāre Nacionālās apvienības stilā
08.11.2014

  Pagājis mēnesis kopš esam ievēlējuši jauno Saeimu, taču joprojām atrodamies krustugunīs, kas tiek izšautas no Latvijas sadalītās sabiedrības dažādām frontes pusēm. Nu ļoti pie varas kārojās tikt «nodokļu optimizētājam» Dzintaram Zaķim, par kuru vairākos vēlēšanu iecirkņos Latgalē nobalsojuši neticami daudz vēlētāju, tūdaļ arī sākās apšaude no pretējās frontes – Zaķis dāsni dalījis naudaszīmes, lai tik tiktu ievēlēts un arī turpmāk shēmojot un manipulējot varētu iegūt pašlabumu, kas, protams, ir katra Vienotības partijas biedra pamatuzdevums. Šo rindu rakstītājs savām acīm nav redzējis, ka Zaķis kādam būtu devis «kāpostu», tāpēc arī nevar apstiprināt šī fakta esamību. Toties šo rindu rakstītājs var apstiprināt citu faktu. Stāsts šoreiz nebūs par varaskāro Vienotību, bet par varaskāro Nacionālo apvienību. Un atkal jau notikumi saistās ar Latgali.
 
  No Nacionālās apvienības saraksta visai necilās devītās pozīcijas Latgales vēlēšanu apgabalā startēja Aleksandrs Korņilovs, kurš saskaņā ar cvk.lv sniegto informāciju par deputāta kandidātu ir «Global Consulting Services» finanšu direktors, kurš turklāt kādam ir dāsni aizdevis nieka 150 000 eiro. Korņilovam ir arī īpašums Rīgā un no citām personām īrēti īpašumi Jūrmalā un Daugavpilī, kā arī iepriekš minētā Zaķa iecienītais «Volvo XC-60» un ekskluzīvais «Jaguar S type».
 
  Būsim reāli – tikt ievēlētam Saeimā no Nacionālās apvienības devītās pozīcijas Latgales vēlēšanu apgabalā bija visnotaļ nereāli, lai gan Korņilovs centās kā mācēdams, tostarp pievērsdams uzmanību ar veselu rakstu sēriju, kas publicēti vairākās interneta vietnēs, jo īpaši jāuzsver nacionalaapvieniba.lv, kur zem vairākiem tekstiem atrodams paraksts: Nacionālās apvienības Daugavpils nodaļas vadītājs Aleksandrs Korņilovs. Sakarā ar to, ka rakstu skaits nebija nekāds mazais, lai pārāk neizceltu savu personību, zem dažiem materiāliem Korņilovs ir uzlicis grupveida parakstu: Nacionālās apvienības Daugavpils nodaļa. Un tomēr Korņilovs ir nasks uz parakstīšanos, un ar viņa roku parakstītos materiālus publisko arī interneta vietnes ir.lv, providus.lv, satori.lv, iespējams, ka vēl arī citas. Tikai ir viena nianse – ar šiem materiāliem Korņilovam nav nekāda sakara, jo viņa vietā tos ir uzrakstījuši pilnīgi citi cilvēki. Un to šo rindu rakstītājs apgalvo pilnīgi droši, jo arī pats ir bijis viens no viņiem, tikai atalgojumu par darbu gan nav saņēmis. Uz visām sarunām par samaksu atbildes ir bijušas dažādas un nevis klasiskais «samaksāšu rīt», bet gluži pretējais un nekaunīgi melojošais: «Vakar pārskaitīju, šodien saņemsi».
 
  Stāsts, protams, nav tikai par nesaņemto atalgojumu, stāsts ir par to kādi cilvēki Latvijā raujas pie varas: nekaunīgi meļi, afēristi, shēmotāji, manipulatori un pašlabuma guvēji. Interneta vietnē fronte.lv 2014. gada 21. septembrī ir publicēts Aivara Gedroica raksts: «12. Saeimas vēlēšanas gaidot…». Citāts: «...Vēl «VL» sarakstā Latgales vēlēšanu apgabalā sācis figurēt uzņēmējs Aleksandrs Korņilovs, kurš agrāk vispār politikā nekādi sevi nav parādījis, un es nekad arī neesmu dzirdējis viņu runājam latviski...» Šo rindu rakstītājam jāpiebilst, ka dažu rakstu tēmas Korņilovs tik tiešām ir ieskicējis krievu valodā. Jāpiebilst, ka arī elektroniskajā sarakste ar Korņilovu liecina, ka latviešu valodas rakstība deputāta kandidātam ir vienkārši nekāda. Bet tas jau atkal ir cits stāsts, kura iespējamais nosaukums ir: «Kurp virzās Nacionālā apvienība?»

Andris Petrovs

Komentāri

Komentārus pievienot var tikai reģistrētie lietotāji. Lūdzam autorizēties (lapas kreisajā malā) vai reģistrēties.


Vārda dienas
Armanda, Armands
 
  Versija 2.4.9. © 2005-2017 Biedrība «Latvietis». Visas šī darba tiesības aizsargātas.
Materiālu publicēšana bez saskaņošanas ar mājaslapas īpašnieku aizliegta. Jautājumu un ieteikumu gadījumā lūdzam sazināties ar biedrību «Latvietis».