Latvietis

Autorizācija
Lietotājs:
Parole:
 
 

Vēlies pievienoties?

Kas valda valodu, valda prātu

Būt latvietim


Tautas nacionālā īpatnība
09.01.2015

  Ir pagājis neilgs laiks kopš esam ievēlējušī jaunu Saeimu. Nevienu Labu darbu jaunie/vecie deputāti vēl nav paspējuši izdarīt. Saprotami – tikko kā ievēlējām. Bet nedarbus gan viens otrs Saeimas deputāts spītējot «darba slodzei» ir paspējis izdarīt. V. Spolītis (Vienotība) pieķerts dzērumā pie stūres, A.Kaimiņš (Latvijas Reģionu Apvienība) sarīkojis traci naktsklubā. Saskaņas centra (SC) Saeimas deputāta I. Meļņikova ģimenes uzņēmums pieķerts elektrības zagšanā (vēsta portāls «Pietiek.com»). Gan jau kādu noklusētu nedarbu kāds Latvijas bērnudārza «Saeima» audzēknis ir paspējis izdarīt.
  Meklēju loģisku izskaidrojumu kāpēc tas tā ir un atradu.
  Ja gribat kādu cilvēku pārbaudīt tad iedodiet viņam kaut uz īsu brīdi varu (nav svarīgi pašvaldībā, Saiemā vai kādā citā amatā (korumpēts tiesnesis u.t.t.). Masu saziņas līdzekļos neskaitāmas reizes ir minētas amatpersonas (malu mednieki (visrūdītākais uzdarbojās Jelgavas pusē), valsts mantas un nodokļu maksātāju sarūpēto finanšu līdzekļu izšķērdētāji (daži pat neskādē nolaisties tik zemu un zagt pašvaldības malku, citu padotie brauc vienlaicīgi ar vairākām mašīnām u.t.t.).
  Ilgi meklēju, kā precīzāk nosaukt šāda tipa cilvēkus. Saukt viņus par Kangariem, tautas nodevējiem? To var un vajag. Bet, vai tas līdzēs. Tādiem viss jau ir pie sēžamvietas (pakaļ.......)
  Gribu pateikt vienkāršiem vārdiem – tādiem,  no visatļautības, čuras ir sakāpušas galvā un paralizējušas smadzeņu darbu. Un to vairs izārstēt nevar neviens ārsts, pat pacientu pateicības dāvanas mīlošs. Bet viņi savas kļūdas nekad neatzīst, viņi turās pie tautas miesas kā dēles – kāmēr nebūs piesūkušās nost nedabūsi. Demokrātija (dzērāju, cilvēku ar seksuālām novirzēm, zagļu, demagogu) taču, tas nekas, ka tā nav tautas demokrātija. Kas viņiem tauta – pelēka masa, kura viņiem ir vajadzīga tikai pie vēlēšanu urnām.
  Ko tad Latvijas iedzīvotāji var darīt! Dziedāt, dejot, smagi strādāt, rūpēties par saviem vecākiem bērniem, līdzcilvēkiem, kuri ir nonākuši nelaimē. Vienkārši cīnīties par izdzīvošanu. Tas ir katra normāla Latvijas sabiedrības locekļa pienākums. Bet vai ar to pietiek! Protams, ka nē. Ko tad Latvijas iedzīvotāji var darīt! 
  Atbilde ir skaudra un skumja. Pagaidām neko. Jautāsiet kāpēc? 
  Tāpēc, ka Latvijā tautas pārstāvjiem vairs nepiemīt drosme cīnīties par savām tiesībām (vecāka gada gājuma cilvēkos un vidējas paaudzes cilvēkiem (vecākiem par 35 gadiem) to iznīdēja padomju sistēma). Bailes, vienaldzība, verga sindroms un nevēlēšanās pašam kaut ko darīt kopējo interešu aistāvēšanai neveicina gadu desmitus ilgušas Komunistu kliķes sabradātā Latvijas tautas gara spēka atdzimšanu, kuru veiksmīgi turpina piekopt «Austrumu, Rietumu un dažu Latvijas pelēko kardinālu» koordinēto politsko partiju biedri/afēristi, un viņu pakalpiņi arodbierdrību, pensionāru un citu NVO vadībā. To droši varu teikt, jo neviens no arodbiedrību un pensionāru apvienību pārstāvjiem uz manu priekšlikumu sasaukt Latvijas pilsoņu kongresu un sarīkot Latvijā īslaicīgu brīdinājuma streiku (kā Latvijas tautas vienotības apliecinājumu) nav atsaucies. Viņiem ir vienalga, ka:
  - Jūs maksājat nelikumīgi uzlikto obligātā iepirkuma komponenti (OIK), 
  - Jūs cīnāties par elementāru izdzīvošānu tirgotāju (kuri bieži precēm (pirmās nepieciešamības precēm, medikamentiem) nosaka nesamērīgi lielas cenas) skavās,
  - Jūs ar pēdējiem spēkiem maksājat nodokļus, bet Latvijas visu līmeņu amatpersonas tos tērē nelietderīgi/nelikumīgi uz nebēdu.
  Ar Jūsu pašu piekrišanu (ja klusējat, tātad piekrītat) Latvijas Šovmenu laiks veiksmīgi turpinās. 
  Domājiet paši. Neviens Jūsu vietā mūsu dzimto māju Latviju no parazītiem neatbrīvos. 
  Vienīgā cerība vēl ir uz Latvijas jaunatni. Varbūt jaunatne spēs iztaisnot savas muguras un atbrīvot Latviju no parazītu žņaugiem. Varbūt! Ja mīlēs savu Tēvzemi, ja saglabās Latvijas tautas tradīcijas. Jautāsiet - kāpēc, varbūt? Atbilde ir viena. Ja Latvijas jaunatne spēs/vēlēsies saglabāt savu piederību Latvijas tautai daudzsološu Globalizācijas kārdinājumu priekšā.
  Skan diezgan pesimistiski. Bet labāk teikt skaudru patiesību nekā salkanus melus. Ja pagājušajā gadsimtā latvieti simbolizēja Lāčplēša tēls (spēks), tad mūsdienās latvieti precīzāk raksturo Koalas lācis (nevarīgs, miermīlīgs, gatavs paciest visus pāri darījumus).
  Tā kā aicināt Latviešu tautu aizstāvēt savas likumīgās tiesības ir bezjēdzīgi (to daudzi godīgi cilvēki ir darījuši neskaitāmas reizes), tad aicināšu Latvijas tautu vismaz  izveidot Kauna aleju, kurā varētu izvietot Kangaru un tautas nodevēju glumo ģimju bareljefus un ļaut Latvijas iedzīvotājiem apmētāt šos bareljefus kaut vai ar puvušām olām. Piemērotāka vieta tam varētu būt Pārdaugavā, gar pievadceļiem uz Uzvaras pieminekli. Ļeņina, Staļina, Berijas, Stučkas utt. bareljefus tuvāk asiņaiņā režīma uzvaras simbolam par brūnā mēra impēriju un tālāk viņu tā laika  un mūsdienu pakalpiņu bareljefus. Starp citu tas veicinās arī tūrisma un tā atbalstošo nozaru attīstību. Un to pēc būtības neviens nevar aizliegt. Galu galā Latvijā taču ir demokrātija.
Alfrēds

Komentāri

Komentārus pievienot var tikai reģistrētie lietotāji. Lūdzam autorizēties (lapas kreisajā malā) vai reģistrēties.


Vārda dienas
Severīns, Urzula
 
@latvietislv
 
@latvietislv
 
@latvietislv
 
  Versija 2.4.9. © 2005-2017 Biedrība «Latvietis». Visas šī darba tiesības aizsargātas.
Materiālu publicēšana bez saskaņošanas ar mājaslapas īpašnieku aizliegta. Jautājumu un ieteikumu gadījumā lūdzam sazināties ar biedrību «Latvietis».